Festival Line Up
& Program 

LINE UP & PROGRAM CYPRUS 2022 

We are putting the final touches on our program and line up. Please stay tuned!

Kareem Raïhani / Amsterdam

Kareem Raïhani / Amsterdam

Ecstatic Dance DJ

Lightchild Project / Tel Aviv

Lightchild Project / Tel Aviv

Ecstatic Dance DJ

Martyn Zij / Amsterdam

Martyn Zij / Amsterdam

Ecstatic Dance DJ

MaYa / Egypt

MaYa / Egypt

Ecstatic Dance DJ

Tayphoon / Hamburg

Tayphoon / Hamburg

Ecstatic Dance DJ

Pernilla Kannapinn / Germany

Pernilla Kannapinn / Germany

MicroCosmos Concert

Luis Paniagua / Spain

Luis Paniagua / Spain

Flying Jewels ~ Live Sound Journey

Leonie Bos / Netherlands

Leonie Bos / Netherlands

Full Moon Singing Circle

Marlen Martha Maria  / Switzerland

Marlen Martha Maria / Switzerland

Flying Jewels ~ Live Sound Journey

Coco Regina / Cyprus

Coco Regina / Cyprus

Embodiment & Afrofusion

Paal / Norway

Paal / Norway

Awaken Your True Power Within

Bambos Demetriou / Cyprus

Bambos Demetriou / Cyprus

Authentic Relating Games

Markéta Faustová / Czech

Markéta Faustová / Czech

Sensual Shakti Flow / Women Circle

Hylke Bonnema / Netherlands

Hylke Bonnema / Netherlands

Healing Constellation

Agamemnon Myrianthopoulos / Cyprus

Agamemnon Myrianthopoulos / Cyprus

QiGong

Louise Lastrina / Denmark

Louise Lastrina / Denmark

Yoga Mandala Flow

Peter Warnock / UK

Peter Warnock / UK

Breathing Yourself Home

Masha / Russia

Masha / Russia

Movement Workshop

Johanna Farez / France

Johanna Farez / France

Vinyasa Flow

Binkie / Netherlands

Binkie / Netherlands

Heart Space Meditation

Marilena Constantinou / Cyprus

Marilena Constantinou / Cyprus

Drum Circle

Chris Christodoulou / Cyprus

Chris Christodoulou / Cyprus

Guided Nature walk

PROGRAM CYPRUS 2022 

(subject to change)

 DAY 1 – Sunday 9/10

11-12 AM
Welcome & Registration
(optional tent set-up)
5-6 PM
Welcome & Registration
(optional tent set-up)
7-10 PM
Opening Ceremony & Full Moon Singing Circle / Leonie Bos 

DAY 2 – Monday 10/10

8-9 AM
Rise & Shine class / Coco
9-10 AM
Breakfast
10.15 – 11.45 AM
Ecstatic Dance / Martyn Zij
11.45 – 12.45 AM
Sound Healing Journey
1 – 1.30 PM
Sharing Circles
1.30 – 5 PM
Lunch & Free Time
4.30 – 5.30 PM
Authentic Relating Games with Bambos
8 – 10 PM
Ecstatic Dance / Lightchild Project

DAY 3 – Tuesday 11/10

8-9 AM
Vinyasa Yoga Flow / Johanna
Heart Meditation
with Binkie
9-10 AM
Breakfast
10.15 – 11.45 AM
Open Floor Movement workshop / Masha
12.00 – 1 PM
Free Spirit Drum Circle with Marilena
1 – 1.30 PM
Sharing Circles
1.30 – 5 PM
Lunch & Free Time
4.00 – 5.30 PM
Guided Nature Hike with Chris 
*optional diner after the walk
8 – 10 PM
Ecstatic Dance / TayPhoon

DAY 4 – Wednesday 12/10

7.30-9 AM
Awaken your True Power within (for men) with Paal
Feminine Flow & Circle (for women)
with Marketa
9-10 AM
Breakfast
10.15 – 11.45 AM
Ecstatic Dance / Kareem Raïhani
11.45 – 12.45 AM
Sound Healing Journey
1 – 1.30 PM
Sharing Circles
1.30 – 5 PM
Lunch & Free Time
4.00 – 5.30 PM
Earth Constallation / Hylke Bonnema
8 – 10 PM
MicroCosmos Concert / Pernilla Kannappin

DAY 5 – Thursday 13/10

8-9 AM
Yoga Mandala / Louise
9-10 AM
Breakfast
10.15 – 11.45 AM
Afrofusion workshop / Coco Regina
12.00 – 1 PM
Sound Healing Journey
1 – 1.30 PM
Sharing Circles
1.30 – 5 PM
Lunch & Free Time
4.00 – 5.30 PM
Open Stage / everyone (bring your instruments, poems, art or whatever you want to share)
8 – 10 PM
Ecstatic Dance / MaYa

DAY 6 – Friday 14/10

8-9 AM
Qi-Gong with Live Music with Agamemnon
9-10 AM
Breakfast
10.15 – 11.30 AM
Breathing Yourself Home / Pete Warnock
11.30 – 1 PM
Flying Jewel Concert / Luis Paniagua & Marlen 
1 – 1.30 PM
Sharing Circles
1.30 – 5 PM
Lunch & Free Time
4.30 – 5.30 PM
Yoga Slow Flow / Johanna
8 – 10 PM
Closing & Cacao Ceremony + Ecstatic Dance  / Kareem Raïhani

OPEN NIGHTS
10/10 – Ecstatic Dance / LightChild Project
11/10 – Ecstatic Dance / Tayphoon
12/10 – MicroCosmis Concert / Pernilla
13/10 – Ecstatic Dance MaYa

You can get your ticket €20 cash – at the door